Novenes Jornades

“La força dels equips en l’impuls dels Serveis Socials Bàsics”

6 i 7 de juny de 2012
PROGRAMA JORNADES

PROGRAMA JORNADES

Conferències inaugurals

-Claus per entendre el present (Sebastià Sarasa)

– Claus pel futur (Rosa M_ Alemany)

Comunicacions per Espais

 Espai 1 Serveis Socials bàsics entorn de cooperació

-Projecte Àngels ( Badalona)

-Unnim esforços per un objectiu comú (Olesa de Monsterrat)

-El pla integral sobre el treball sexual (Lleida)

Espai 2 Serveis Socials Bàsics entorn d’innovació

-Atenció a persones amb Síndrome de Diògenes (Les Corts-Barcelona) -Intervenció comunitària lideratge Serveis Socials (Gavà) –Laboratori Idees (La Selva)

Espai 3 Serveis Socials Bàsics a la recerca de nous instruments i mètode

-Acompanyament com a mètode de treball amb famílies gitano rumaneses -Eina diagnòstic psicosocial i ocupacional (Mataró) –SISMES (Lleida)

Espai 4 Serveis Socials Bàsics el grup com a motor

-El racó de les famílies (Casc antic Barcelona) -Una de cal i una d’arena El Teatre com a sostre (Mataró) –Xarxa grups suport (Eixample Barcelona)

Espai5 Serveis Socials Bàsics centrats en les persones

comunicacio sekmet (La Selva) -Preservació familiar (Lleida) –Programa Baixem al Carrer Serveis Socials (3)2

Altres comunicacions  no presentades a les Jornades

Educacio en el lleure per a tothom (Lleida)(1)Protocols i diagrames en Treball Social (Alfred Rivera)(1) -Reorientació laboral i habilitats socials per a  la recerca de feina (Casc antic de Barcelona) –Treball en xarxa (Badalona)(1)

Taules rodones territorials

Municipis petits

Presentació Sra. Anna Ramoneda Presentació Sra. Maite Lecha Presentació Sra.Rosa Guixé Presentació Sra. Rosa Mª Fumes

Municipis mitjans

Presentació Sr. José Luis Ariño Presentació Sra. Joana ALegret

Grans ciutats

Presentació Bet Barbara Presentació Susana Vega

Conferència de cloenda

-La fuerza de los equipos-presentació (Enrique Sacanell) –La fuerza de los equipos (Enrique Sacanell)

Conclusions provisionals

Conclusions Provisionals(1)

Comitè

  • Anna Vidal (Científic) CEESC
  • Begoña Escribano (Organitzadora) CEESC
  • Carmina Català (Assessor) COPC
  • Cristina Seoane (Assessor) COPC
  • Esther Sarquella (Científic) CEESC
  • Helena Ferrer (Científic) COPC
  • Jordi Bautista (Organitzadora) COPC
  • José Fernández (Assessor)TS
  • José Ramon Ubieto (Assessor) COPC
  • Juan Manuel Rivera (Assessor) TS
  • Laura Córdoba (Organitzadora) CEESC
  • Lola Lacuna (Científic) CEESC
  • Lourdes Aramburu (Científic) COPC
  • Lucía Guerrero (Organitzadora) TS
  • M. Carme Vidal (Organitzadora) COPC
  • M.Victòria Rodríguez (Científic) COPC
  • Maria Antonia Rocabayera (Organitzadora) TS
  • Maria Rosa Monreal (Assessor) CEESC
  • Marta Fité (Assessor) CEESC
  • Martí Moliné (Assessor) CEESC
  • Montserrat Mestres (Assessor) TS
  • Rosa González (Organitzadora) CEESC
  • Rosa Maria Ferrer (Comisionada i presidenta) TS
  • Teresa Aragonés (Científic) TS
  • Thais Yarky (Científic) TS
  • Xavier Pelegrí (Científic) TS